Logo TBInvest

Największa inwestycja
Nowy materiał wideo

Centrum Edukacyjne Jabłoniowa w Gdańsku

Jako pierwszy w Polsce energooszczędny kompleks edukacyjny w technologii drewnianej prefabrykowanej. Funkcjonalna część inwestycji będzie miała aż 13 tyś m2 powierzchni użytkowej, a koszt realizacji to ponad 76 mln zł.

Budowa nowej inwestycji już rozpoczęta! Powstaje ona na obrzeżach Gdańska przy ulicy Jabłoniowej. Tak dużego obiektu publicznego, budowanego w technologii drewnianej prefabrykowanej w Polsce jeszcze nie ma. Powierzchnia użytkowa zaprojektowana jest na ponad 13 tyś m2. Na cały kompleks edukacyjny składa się szkoła na ok. 800 uczniów, przedszkole dla 250 dzieci, biblioteka szkolna i publiczna, stołówka, aula widowiskowa, pomieszczenia administracyjne, jak również infrastruktura sportowa obejmująca boisko wielofunkcyjne (do koszykówki, siatkówki i tenisa), boisko piłkarskie, skocznię w dal oraz plac zabaw. Jest to projekt na najwyższym poziomie, z jednej strony innowacyjny i nowoczesny, a z drugiej ekologiczny.

Budowa szkoły w technologii drewnianej jest nie tylko ekologiczna, ale przed wszystkim opłacalna finansowo. Oznacza to, że po niespełna dekadzie nieco wyższy (niż w przypadku budowy tradycyjnej) koszt budowy kompleksu zwróci się z nawiązką, bo budynek będzie na tyle szczelny termicznie, że do ogrzania go będzie potrzeba o wiele mniej energii (nawet o 30-50% mniej).

Cały obiekt szkolny tzn. trzy budynki szkolne, boiska oraz zagospodarowanie terenu, udostępnione zostaną w roku szkolnym 2019/2020. Początkowe założenia dla realizacji tej inwestycji zakładały etapowe uruchamianie szkoły, w tym pierwszego budynku – już we wrześniu 2018 r. Zakończenie ostatniego etapu inwestycji planowano natomiast na 2020 r.

A to wszystko powstanie w otoczeniu pięknej, zielonej i pachnącej przyrody, pośród drzew i krzewów.

Generalnym Wykonawcą jest konsorcjum firm TB.INVEST wraz z  EBUD-Przemysłówka.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku z budowy Centrum Edukacyjne Jabłoniowa 🏗🏗🏗Jesteśmy dumni, że realizujemy taki obiekt 💪🤩

Opublikowany przez Przedsiębiorstwo Budowlane tb.invest Piątek, 4 stycznia 2019